connection
Jesteś inżynierem?

A może w inny sposób jesteś związany z sektorem inżynieryjnym? Chcę Ci zaproponowac profesjonalnie przygotowany, kompaktowy kurs English for Engineering! Jest to kurs, dzięki któremu poszerzysz swoją znajomość języka angielskiego w  dziedzinie inżynierii ogólnej! Więcej informacji znajdziesz tutaj!

więcej »

A A A

CPE

Jest to egzamin, który potwierdza Twoją znajomość języka angielskiego na najwyższym poziomie, porównywalnym do biegłości rodzimych użytkowników języka angielskiego. Jest to międzynarodowy egzamin będący w ofercie University of Cambridge, a który w Polsce jest organizowany przez British Council.

Jest to egzamin, który zdają osoby po CAE oraz osoby, które zamierzają studiować w kraju anglojęzycznym i chcą przedłożyć dokument potwierdzający znajomość języka angielskiego (minimum CAE) lub potrzebują tego certyfikatu do celów wizowych.

Egzamin CPE sprawdza Twoją zdolność posługiwania się językiem angielskim na co dzień na poziomie C2 wg Poziomów Biegłości Językowej Rady Europy, czyli na poziomie biegłej znajomości języka.

Tutaj zobaczysz, jak wygląda przykładowa ustna część egzaminu CPE. Niżej znajdziesz ogólne informacje o CPE; natomiast przykładowe części egzaminu są do pobrania tutaj.

Dlaczego warto zdać CPE? Jest to najwyżej ceniony z ogólnojęzykowych egzaminów University of Cambridge, który jest honorowany przez mnóstwo wiodących instytucji (zarówno biznesowych, jak i edukacyjnych) na całym świecie, a certyfikat jest ważny bezterminowo. CPE jest akceptowany przez wiele uczelni w Australii, Ameryce Północnej i Wielkiej Brytanii, np.:

 

Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat instytucji, które honorują CPE na świecie.

Ponadto, zdany egzamin CPE niesamowicie podnosi prestiż Twojego CV i daje Ci dużo większe możliwości rozwoju kariery zawodowej. Jest to certyfikat, który daje Ci niesamowitą satysfakcję i zadowolenie. Zdany egzamin CPE oznacza, że swobodnie posługujesz się językiem we wszystkich sytuacjach, jesteś w stanie w pełni zrozumieć i ustosunkować się bez problemu do najróżniejszych kwestii, a zapytany o zdanie możesz płynnie i wieloaspektowo rozwinąć swój punkt widzenia. Jest to bez wątpienia certyfikat, z którego możesz być najbardziej dumny/dumna!