connection
FCE, CAE, CPE?

Dobrze trafiłeś/trafiłaś! Od 1997 prowadzę kursy przygotowujące do egzaminów Cambridge i na bieżąco monitoruję zmiany, jakie pojawiają się w strukturze egzaminów, dlatego proponuję Ci profesjonalny kurs, który przygotuje Cię do wybranego egzaminu począwszy od FCE, przez CAE aż po CPE. Dodam, że poza dziesiątkami osób, które przygotowywałem do egzaminów Cambridge, szczególną dumą napawa mnie fakt, że przygotowałem syna do PET, FCE oraz CAE, a teraz pracujemy nad osiągnięciem CPE! Sprawdź mnie!

więcej »

Jak się uczyć?

Zygmunt Broniarek - polski dziennikarz, publicysta i felietonista, który poznał sześć języków obcych, opracował niegdyś 10 uniwersalnych zasad, nad którymi warto się pochylić zabierając się do nauki języka obcego. Jakie to zasady? 

więcej »

Jaki jest Twój poziom?

Jeśli zastanawiasz się nad odpowiednim poziomem kursu dla siebie, zapraszam Cię do pobrania i wykonania darmowego testu poziomującego, który zamieszczam na końcu tego wpisu. Co to jest test poziomujący (placement test)? 

więcej »

obsługa językowa firm

Firmy, które funkcjonują dzisiaj na rynku i dążą do prężnego rozwoju, zmuszone są do stałego poszerzania horyzontów swojej działalności. Język angielski od dawna jest językiem powszechnie używanym w komunikacji biznesowej. Sprawne posługiwanie się tym językiem gwarantuje nawiązanie współpracy z klientami/innymi przedsiębiorcami z całego świata.

więcej »

A A A

welcome

Hello! Aloha! Witaj! Cześć!

Cieszę się, że wpadłaś/eś na tę stronę! Jeśli szukasz rzetelnego korepetytora, który nauczy Cię angielskiego, to trafiłaś/eś wprost idealnie! Z tej strony gorąco witam Cię ja - Rafał, czyli anglista, filolog, tłumacz, korepetytor, blogger, pedagog, dydaktyk.

Jeśli chcesz, nauczę Cię języka od podstaw lub od poziomu, na którym już jesteś. A to na jakim jesteś poziomie sprawdzamy super testem poziomującym, który wysyłam Ci gratis do zrobienia na 'dzień dobry'!

Jeśli zdecydujesz się już na naukę ze mną - będziemy spotykać się online korzystając ze Skype lub Google Hangout. Obydwie aplikacje działają podobnie - ważne jest jednak to, że się widzimy, słyszymy, możemy ze sobą pisać, a ja mogę dzielić się z Tobą wszystkimi materiałami, z których będziemy korzystać podczas zajęć.

Jeśli nie chcesz uczyć się sam/a, zawsze możesz zaprosić do pary lub grupy inną osobę lub osoby. Możemy stworzyć grupę do trzech osób, ponieważ jest to optymalne rozwiązanie, by podczas zajęć każdy mógł 'wyrwać' dla siebie jak najwięcej interakcji z lektorem.

Zajęcia online mają wiele zalet, ponieważ właściwie wszystko dzieje się tak, jakbyśmy widzieli się w sali lekcyjnej, z tą różnicą, że online jest lepiej! Dlaczego?

Otóż dlatego, że Ty cieszysz się komfortem nauki nie wychodząc ze swojego ulubionego miejsca, czyli innymi słowy nie martwisz się dojazdem, niewygodą, pogodą itp.

Czego potrzebujesz? Będziesz potrzebował/a komputera, solidnego łącza z internetem, kamery oraz dobrych słuchawek z mikrofonem.

Teraz się pewnie zastanawiasz, jak prowadzę zajęcia... Zgadłem? Już mówię! Otóż staram się, by moje zajęcia były super aktywne. Co to znaczy? Oznacza to tyle, że dużo rozmawiamy, ponieważ ja mam zawsze do Ciebie tysiąc pytań na różne tematy, a szczególnie te tematy, które interesują Cię najbardziej! Dlatego też na początku każdego kursu staram się dowiedzieć o Tobie jak najwięcej, by móc potem dostosować wszystko co się da do Twoich potrzeb i oczekiwań! Na zajęciach - poza mówieniem - czyli najbardziej praktyczną umiejętnością spędzamy też czas rozwijając też inne ważne umiejętności takie jak słuchanie, czytanie i pisanie! Te ostatnie dwie sprawności ćwiczymy poza zajęciami, żeby oczywiście nie tracić cennego czasu! Pamiętam też o słownictwie, gramatyce i wymowie. Reasumując, podczas nauki dbam o Twój pełny rozwój językowy.

Musisz też wiedzieć, że od zawsze wymagam sporo od siebie, jeśli chodzi o przygotowanie i prowadzenie zajęć i... tego samego oczekuję od Ciebie! Innymi słowy, jeśli naprawdę nie chcesz nauczyć się języka, to poszukaj innego korepetytora

Na koniec dodam jeszcze jedną rzecz. W trakcie nauki, co pewien czas sprawdzamy (również online) Twoje postępy w nauce. Są to krótkie ćwiczenia, które sprawdzają kluczowe kwestie, którym poświęcaliśmy czas wcześniej. Od lat zawsze i w każdym przypadku skrupulatnie kolekcjonuję wszystkie wyniki swoich Studentów, by na koniec mieć pełny obraz Twoich osiągnięć (często z rozbiciem na poszczególne sprawności). Na koniec kursu wykonujesz test sprawdzający z całości kursu i wtedy wiemy, że jesteś gotowa/y do nauki na poziomie wyższym!

Jeśli zatem moja propozycja wspólnej nauki jest dla Ciebie interesująca, niezwłocznie się ze mną skontaktuj, byśmy umówili się na pierwsze ekscytujące zajęcia w dogodnym dla Ciebie terminie! Muszę Cię jednak nieskromnie ostrzec, że mój grafik tygodniowy nie jest z gumy, a chętnych do nauki naprawdę nie brakuje!

A poniżej chciałbym przedstawić zarys oferty, gdyby interesowało Cię coś innego, niż regularny ogólny kurs języka angielskiego:

  • Jeśli potrzebujesz konwersacji na wybrane tematy... możemy się umówić na kilka konkretnych spotkań. Napisz co Cię interesuje i ustalimy szczegóły!
  • Jeśli Twoim problemem jest gramatyka i potrzebujesz przećwiczenia jakiegoś zagadnienia, wyjaśnienia jakichś niezrozumiałych zawiłości gramatycznych, wspólnego przeanalizowania zadań z gramatyki - zapraszam! Umówimy się na jedno lub kilka spotkań po to, byś mogła/mógł poprawić sobie oceny z języka angielskiego w szkole/na studiach.
  • Jeśli pisanie sprawia Ci jakiś problem i nie wiesz, jak stworzyć dany tekst (raport, rozprawka, list, e-mail, CV, list motywacyjny, esej, opis, charakterystykę, prezentację) - śmiało pisz... Umówimy się na spotkanie, podczas którego wyjaśnię Ci, co i jak się pisze lub napiszemy razem :) tekst, który jest Ci potrzebny!
  • Jeśli zdajesz w tym roku egzamin maturalny (poziom podstawowy lub rozszerzony) pisemny/ustny - daj znać! Solidnie powtórzymy wszystkie zagadnienia obowiązujące na egzaminie maturalnym (jestem egzaminatorem egzaminu maturalnego z języka angielskiego). Po tym kursie staniesz się pewniejsza/y siebie, ponieważ będziesz solidnie przygotowana/y!
  • Jeśli zamierzasz przygotować się do któregoś z egzaminów organizowanych przez Cambridge University, to musisz wiedzieć, że mam na swoim koncie całkiem sporo osób, które z powodzeniem zdały takie egzaminy jak PET, FCE, CAE, CPE, ILEC, TOEIC (włączając w to mojego syna).
  • Jeśli interesuje Cię kurs specjalistyczny związany z Twoją pracą, studiami, zainteresowaniami - także zapraszam! Chętnie poprowadzę kurs dla budowlańców, inżynierów, technologów, księgowych, ludzi biznesu (BEC), prawników (ILEC), policji, osób pracujących w HR i PR.
  • Jeśli studiujesz filologię angielską i potrzebujesz kogoś do przybliżenia Ci zagadnień związanych z językoznawstwem, historią języka angielskiego, kulturoznawstwem UK lub translatoryką - chętnie wyjaśnię Ci to, czego potrzebujesz!
  • Jeśli jesteś żołnierzem i interesuje Cię przygotowanie do egzaminu STANAG wg standardów NATO, również zapraszam! 

Zapraszam do zapoznania się z pełną ofertą English Direct.

FOREIGNERS LOOKING FOR AN ONLINE ENGLISH TEACHER: 

If you are a foreigner looking for a professional online English teacher, well, you have landed on the best possible website ever! I have been a teacher of English since 1997. The question is: Do you really want to learn English? If so, please don’t hesitate to contact me now to agree all the details! Thanks to the Internet we can meet online no matter where you are! Just make sure you are motivated, have a computer with stable Internet connection, a camera and headphones with a microphone! Before the first meeting, however, I would like to send you my placement test so that we know what your current level of English is. Once this is certain, we can start learning together! I don’t believe in coincidences, so if you’ve found me, it means it is really worth considering my offer! My classes are interesting, inspiring, motivating, interwined with humor, and last but not least, effective.